برای همه

سلام خدمت دوستای گلم خواهش میکنم از وبلاگ

زیر دیدن کنید خیلی مطالب آرامش بخشی داره

من ک خودم تحت تاثیر قرار کرفتم ممنون

http://yegonahkarebozorg.blogfa.com/


اين روز ها بحث در مورد فيلم 300 بالا گرفته است و در وبلاگستان دامنه اعتراضات همچنان ادامه دارد بسياري هنوز اين فيلم را مشاهده نکرده اند و براي همين نسبت به اعتراض عليه اين فيلم بي تفاوت هستند. در اينجا فيلم 300 را با بهترين کيفيت براي دانلود قرار داده ايم تا شما ابتدا فيلم را مشاهده کرده و سپس به صورت آگاهانه نسبت به اعتراض عليه آن اقدام کنيد.

قبل از دانلود فيلم 300 نقد آن را برگفته از سايت زير نويس ميخوانيم:

نام: سيصد (300)
کارگردان: زک اسنايدر (Zack Snyder)
تهيه کننده: جياني نوناري (Giani Nunnari)
فيلم نامه نويس: زک اسنايدر (Zack Snyder) کرت يانستاد (Kurt Johnstad)
بازيگران: ژرارد باتلر (Gerard Butler) در نقش پادشاه لئوناديس ، لنا هيدي (Lena Heady) در نقش ملکه گورگو ، روريگو سانتورو (Rodrigo Santoro) در نقش خشايار شاه ، ديويد ونهام (David Wenham) در نقش ديليدوس : راوي ، دومينيک وست (Dominic West) در نقش ترون
موسيقي: تايلر بيتس (Tyler Bates)
فيلم بردار: لري فونگ (Larry Fong)
اديتور: ويليام هوي (William Hoy)
شرکت پخش کننده: برادران وارنر (Warner Bros)
تاريخ انتشار: 9 مارس 2007 در آمريکا
زمان فيلم: 117 دقيقه
بودجه فيلم: 60 ميليون دلار
فروش فيلم: 70 ميليون دلار (در پايان تعطيلات آخر هفته اول)


درباره فيلم:
300 فيلمي تاريخي و تخيلي بر گرفته از رمان کميک با همين عنوان ، نوشته "فرانک ميلر" (نويسنده داستان شهر گناه) مي باشد. اين فيلم توسط "زک اسنايدر" (Zack Snyder) کارگرداني شده است. اکثر صحنه هاي اين فيلم در استوديو و با پرده آبي فيلم برداري و سپس با جلوه هاي ويژه کامپيوتري بازسازي شده تا با اصل کتاب مطابقت کند. اين براي انتشار در نهم مارس 2007 آماده مي شود. موضوع فيلم حمله خشايار شاه با ارتشي بالغ بر يک ميليون نفر به يونان باستان است که با مقاومت يک گروه سيصد نفري مواجه مي شود. يکي از منتقدان اين فيلم رو اينچنين توصيف کرده است: "يکي از نئشه کننده ترين فيلم هاي تاريخ! يک فيلم خسته کننده ، يک فيلم ساخته شده مثل غذاي آماده از روي فيلم عالي ، با فيلم نامه بهتر ، بازيگري بهتر ، نبرد هاي جلوه کننده تر. 300 نفر براي آزادي خودشان جنگيدند ولي در آخر 300 نفر (يکيش خودم) دو ساعتشون وقت زندگيشون رو مي خوان پس بگيرند. فيلم قطعا تحريک کننده براي پارس ها خواهد بود. چرا که به نمايش تخيلي از ارتش پارس ها پرداخته شده است. چيزي که تا به اين لحظه اين نوشته اي در هيچ مجله اي از آن چاپ نشده است.

نمايي از داستان:
فيلم 300 با وفاداري به کتاب کميک ، نوشته "فرانک ميلر" ساخته شده است که در آن کتاب پادشاه اسپارتي به نام "لئونيداس" با 300 سربازش در مقابل خشاريار شاه و ارتش يک ميليون نفري اش مي جنگد. اين حرکت "لئونيداس" يوناني ها را متحد مي کند تا در مقابل ارتش پارس ها متحد شوند. داستان بدون هيچگونه وفاداري به اصل داستان بر اساس نبرد معروف "ترموپيلا" نوشته شده است. در سرتاسر فيلم پارس ها تمدني بربرگونه ، بي فرهنگ و تشنه به خون نشان داده مي شوند. همچنين شخصيت خشايار شاه همانند يک پادشاه هندي و يک پادشاه بي تمدن نمايش داده مي شود.

نقد فيلم:
از زمان فيلم ارباب حلقه ها ، کارگردان افسانه اي ، سبکي جديد ايجاد شد. سبکي که بسياري از فيلم ها با بودجه هاي ميليون دلاري سعي براي پيروي از آن کردند و آن سبک حماسي را به يک کليشه کهنه تبديل کردند. کليشه اي که ديگر اثر نمي کند و برخلاف اشتياق بيننده به تماشاي جزئيات بيشتر ، جزئيات کمتري وجود دارد.
اين فيلم که مثل "ماتريکس 2" فروش کرد و سعي کرد "ارباب حلقه ها" باشد و همانند "دلاور (Braveheart)" جلوه مي کرد در نگاه اول چيز ديگري جلوه مي نمود. اما ضرب مثل قديمي پارسي مي گويد: "آن تبل هيبت انگيز تهي است".

ارتش اسپارتاوقتي تيزر فيلم "سيصد" پخش شد بلا استثنا براي تمام بيننده ها بسيار جذاب و حيرت آور بود. اين تيزر پيغام را به بيننده ميداد که نبردي عظيم و با شکوه را در فيلم خواهند ديد.

در اولين اکران فيلم 300 ، بينندگان براي 20 دقيقه منتظر آغاز نبرد با شکوه بودند و عالي هم شروع شد. تا به اينجاي فيلم آنچه که در تيزر بود به بيننده عرضه مي شود. اين بخش از فيلم چيزي بود که انتظارش را داشتند ولي فيلم نشان دهنده چگونه شکل گيري دشمن (پارس ها) نبود و تنها به نشان دادن سمت "اسپارت ها" بسنده مي کند و هيچ سر نخي نشان نمي دهد که بزرگترين ارتش چند ميليون نفري بشر در تاريخ باستان از کجا آمده بود؟ چه سازماني اين ارتش بزرگ را کنترل مي کرد؟ چگونه برنامه مي ريختند و چگونه حرکت مي کردند؟ حتي "پيتر جکسون" هم زماني را براي نمايش شکل گيري ارتش دشمن اش اختصاص داد و بلکه ذره اي از جرات را هم در دشمن خود نشان داد. چيزي که در ارتش پارس ها "صفر" نمايش داده شده بود. اما آيا يک نفر هم در بين آن دو ميليون و هفتصد هزار نفر (به نقل از هرودوتوس) نبود که ذره اي جرات داشته باشد؟ چگونه مي شود مردم متمدن دنياي امروز اين را از فيلم بپذيرند؟ آيا اين فيلم هم يکي از آن فيلم هاي آشغال و خوش فروش است؟

هيولاهاي تخيلي ، زائيده ذهن نويسنده
اما با اين حال بيننده انتظار بيشتر از اين را داشت ، مي خواست بداند که فيلم در کنار آن تيزر با شکوه اش چه چيز ديگري را براي عرضه دارد. آن عبارت و تلفظ زيبا و با شکوه "اينجا اسپاراتاست" از کلام پادشاه اسپارتايي ، زيبا ترين تلفظ و کلام او بود که يک بار به بيننده قبل از فيلم در تيزر نمايش داده شده بود و مز? آن رفته بود. در واقع فيلم بارها زيباتر در تيزر جلوه داده شده بود.

در واقع "زک اسنايدر" هر آنچه در چنته داشت ، شايد به غير از يک يا دو مورد- در تيزر نمايش داده بود و اين عامل ، دليل شاهکار فروش فيلم در گيشه شد. ولي آيا اين فروش يک ماه ديگر هم دوام خواهد آورد؟

زماني که اين مقاله نوشته شده است ، فيلم حتي هفته اول را نگذارنده است ، ولي از الان زمزمه اين مي آيد که اين فيلم قسمت دوم همان فيلم "تروي" است که با ستاره ها و جلوه هاي ويژه کامپيوتري عرضه شده است.

سرباز هاي گارد سلطنتي در فيلم 300کلمه پارس ها بيشتر از صد بار در فيلم تکرار شده است و کلمه "خشايار" بيش از ده بار شنيده مي شود. "خشايار" به حالت يک پادشاه اٌبنه اي لخت که صورتش را تيغ زده بود ، نمايش داده شده بود. اما اين قرار بود که بر اساس يک کشور حقيقي و نبردي واقعي ساخته شود و قطعا هر تماشاچي انکار نمي کرد که اين بر اساس نبرد "ترموپيلا" بود. اما اصولا بايد وفادار به اصل ماجرا بود؟ آيا اصلا سعي کرده بود که وفادار باشد؟ جواب اين است که اکثر فيلم تخيل نويسنده و کارگردان بود که هيچ يک حتي جرات نکردند قيد کنند که اين فيلم داراي عوامل تخيلي است و عناصر بسياري به اصل داستان اضافه شده است.


سرباز هاي گارد سلطتني حک شده در پاسارگادواضح بود که در تکنيک هاي اسپارتايي ها در جنگيدن عناصري اضافه شده بود که در آن زمان شايد اصلا وجود نداشته بوده و فقط براي زيبا جلوه دادن فيلم اضافه شده بود.

ژنرال هاي ارتش پارسي به هر چيزي به جز پارسي شبيه بودند. از هندي تا عرب و يا حتي چيني و حتي خود پادشاه پارس ها يک هندي تمام عيار با کلي گوشواره و جواهرات مرسوم هندي ها زينت داده شده بود.

نه نويسنده و نه کارگردان حتي يک جستجوي ساده در گوگل هم در تحقيق براي ساخت فيلم انجام نداده بودند. يک جستجوي ساده در بخش عکس سايت گوگل براي خشايار (Xerxes) شامل نتيجه هاي زيادي مي شود که پيدا نکردن عکس اصلي خشايار شاه آن در صفحه اول غير ممکن است. که خشايار با ريشي دراز با کلاهي سيلندري به سبک شرقي (که اغلب مشکي رنگ بوده اند) و لباسي که تمام بدن را پوشش مي داده است و اصلا عريان هم نيست. عکس آن هم خود سندي است که بر ديوار هاي کاخ هاي پرسپوليس حکاکي شده است. به گفته يکي از دوستان چيني الاصل که فيلم را تماشا کرده بود: "خشايار شاه بسيار شبيه غول چراغ جادوي علي بابا بود."

عکس خشايار شاه در فيلم (راست) و پادشاه اسپارتا (چپ)
البته نمايش متضادظاهري خشايار شاه تنها بخش کوچکي از ايراد هاي فيلم است. متاسفانه نويسنده اينطور نوشته است که خشايار ادعاي "پادشاه خداوند" را مي کرده است و از پادشاه اسپارتايي مي خواهد که به عنوان خداوند به او تعظيم کند که چنين چيزي در حقيقت وجود نداشته است. هخامنشي ها زرتشتي بوده اند و خداي يگانه را مي پرستيند و هيچ نوشته و تاريخ نگاري ، حتي از جناح يوناني ها اين چنين ننوشته است که خشايار شاه يا هيچ يک از پادشاهان هخامنشيان چنين ادعاهايي کرده باشند.

هيچ تکنيکي از ارتش پارس ها نشان نداده شد و فيلم مانند يک مشت دروغ هيچ صحبتي از عبور ارتش پارسها با ايجاد پل شناور بروي تنگه بسفور نمي کند که بزرگترين پل شناور تاريخ باستان را با کمک هزاران مهندس و متخصص آن زمان ساختند که ارتش چند ميليوني با اسب ها و فيل ها از روي آن عبور کنند (به نقل از ويليام دورانت).

عکس واقعي خشايارشاه حک شده روي ديوارهاي پرسپوليس

در فيلم بار ها و بار ها پارسي ها را به عنوان بربر خطاب کردند تا عمق تنفر اسپارتا و برتري آن ها را براي بيننده اثبات کنند.

ولي چرا هر چيزي از تاريخ آمريکايي نشان داده مي شود؟ چرا آمريکايي ها همه چيز را آمريکايي وار نشان مي دهند؟ آيا ارتش اسپارتا همانند ارتش آمريکايي ها بونند؟ و يا آيا ارتش آمريکا الهام گرفته شده از اسپارتا بوده است؟

شخصا به عنوان مترجم اثر قبلي "فرانک ميلر" نا اميد شدم ، مخصوصا با اثر زيباي "شهر گناه" و اعتقاد دارم او با اين نمايش غلط يک سمت از ارتش (چه پيروز و چه شکست خورده) بدون در نظر گرفتن ديدگاه بي طرف از واقعه اي تاريخي ، حيثت نويسندگي اش را زير سوال برده است.

آرزو داشتم 300 يک فيلم عالي و مستقل ديگر از "فرانک ميلر" مي بود ولي اين چنين نبود.

اميدوارم به شخصه روزي در توان و قدرت داشته باشم که بتوانم حقيقت را درباره فرهنگ و تاريخ پارس ها نشان دهم.

ساير مطالب مرتبط با فيلم 300:

- اکران فيلم 300: توهين به ايرانيان؟ (BBC)
- با سيصد چه کار کنيم؟
- پروژه 300 ( بمب گوگلي در اعتراض به فيلم 300 )
- حرف هايي ديگر در مورد فيلم 300
- 70 ميليون عليه 300
- صفحه ي ويکي پدياي فيلم 300
- مقاله E!online: هنر اعتراض کردن
- يوناني هاي خوش تيپ، ايراني هاي وحشي!
- به فيلم ??? در سايت سينمايي معتبر IMDB راي منفي دهيد < -- > http://www.imdb.com/title/tt0416449

همه چيز درباره ي فيلم 300 + عکس

همه چيز درباره ي فيلم 300 + عکس

همه چيز درباره ي فيلم 300 + عکسمنبع:movies.dostan.ir
همه چيز درباره ي فيلم 300 + عکس

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۹ساعت ۱۰:۴۹ قبل از ظهر  توسط die love | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ

پیوندهای روزانه
اس ام اس عاشقانه سرکاري
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
خرداد ۱۳۹۰
اردیبهشت ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
اسفند ۱۳۸۹
بهمن ۱۳۸۹
دی ۱۳۸۹
آذر ۱۳۸۹
آبان ۱۳۸۹
آرشیو موضوعی
منشور کورش کبیر
امام حسین(ع)
واپسین سخنان کوروش کبیر
وصیت نامه داریوش
عکس ماشین BENZ
بروسلی افسانه ای
درباره ی سورنا سردار بزرگ آریایی
راز مرگ بروسلی
حسین هنوز هم مظلوم است
عکس های دیدنی
درباره ی خشایار شاه
دين در زمان هخامنشيان
عکس های کنکور سراسری 89
درباره ی ناپلون بناپارت
درباره ی فیلم سیصد
سخن از بزرگان
عکس های متحرک
جملات عاشقانه
جملاتی زیبا از ناپلون بناپارت
سخنان با ارزش دکتر شریعتی
جملات عاشقانه 2
قصه عاشقانه
پیامک های عید نوروز
وصیت نامه کورش کبیر
خاطرات مدرسه 1
سوتی های ناب ایرانی 1
انیمیشن های کارتونی
درباره ی شاپور دوم
درباره ی داریوش اقبالی
سخن از بزرگان 2
خاطرات مدرسه 2
سوتی های ناب ایرانی 2
جوک تصویری (خیلی جالبه)
سخن بزرگان 3
عکس های کارتون
چشم
لشگر کشی خشایار شاه به آتن و چگونگی مرگ وی
یک خاطره از جنگ
انتظار کشیدن برای یک وازه
(طنز)تست کنکور هنر
یک داستان زیبا
اس ام اس جوک 1
عکس احمدی نزاد
روزی که کورش قلبش شکست
sms 2jok
سوتی های قبل از امتحان
طرز برخورد افراد ایرانی با دختر(خیلی خنده داره ها!
نثر عاشقانه
داستانی درباره ی چنگیزخان
اس ام اس جوک 3
سير تاريخي مهريه و نتايج آن
نثر عاشقانه3
دختران چند نوع داداش دارند
درباره ی شکست عشقی
قبیله شگفت انگیز زنان گردن بلند
نثر عاشقانه 2
پیوندها
irspca
اس ام اس عاشقانه سرکاري
تنهاترین تنهای دنیا
DARIUSH LOVE
ghase eshgh
مرکز هک و کرک
علوم الله
salar gol
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM


Amirmusic2.blogfa.com

" autostart="true" hidden="false" loop="false" width="80" height="44">